Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Estonya heyeti Gümüşhane’de

Turizmde hedef pazarları çeşitlendirmek amacıyla DOKA ve THY işbirliğiyle 23-30 Ekim tarihleri arasında TR90 illerini kapsayan Estonya Press Trip Organizasyonu’nun Gümüşhane ili gezisi tamamlanmıştır.

Bu kapsamda 25 Ekim tarihinde Gümüşhane’ye gelen ekip ile birlikte öncelikle Karaca Mağarası ziyaret edilmiştir. Geziye ayrıca Gümüşhane TSO Başkanı İsmail AKÇAY, Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin ATEŞ, Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümünden Emine Şimşek Evren, DOKA Gümüşhane YDO ve TURSAB Rehberi Yüksel MALKOÇ eşlik etmiştir.
karaca Mağarası.jpg
4.jpg
Karaca Mağarası ziyaretinin ardından Tarihi Süleymaniye Mahallesi’ne doğru yola çıkılmıştır. Kendilerine bölgenin tarihçesiyle ilgili bilgilendirme yapılmış olup DOKA ve DOKAP destekli Tarihi Rum Manastırı, Metropolitan Müze vb.tarihi yapıları alanda görme fırsatı verilmiştir.

1.jpg

Tarihi Süleymaniye Mahallesinden Trabzon’a doğru yola çıkan Estonyalı ekip gezi kapsamında oldukça etkilendiklerini ve memnun kaldıklarını ifade etmiştir.