Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

21-27 Mayıs 2022 Türk Mutfağı Haftası

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde, Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinesiyle kutlanan"Türk Mutfağı Haftası"çerçevesinde Özdenoğlu Konağında program düzenlendi.
Düzenlenen "Türk Mutfağı Haftası" etkinliği programına Gümüşhane Valisi Kamuran TAŞBİLEK ve eşi Sibel TAŞBİLEK, Gümüşhane Vali Yardımcısı Mustafa PALA, Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin ATEŞ, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Vali Kamuran TAŞBİLEK, Ocak başına geçerek, 'Hünkar Beğendi' yapan Gümüşhane Valisi Kamuran TAŞBİLEK ve Değerli eşi Sibel TAŞBİLEK yapmış oldukları yemeği programa katılan protokol üyeleri ve misafirlere ikram etti.

Etkinlik çerçevesinde Hünkar Beğendi yemeğini yapan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, 'Türk Mutfağı Haftası kapsamında bugün güzel bir yemek etkinliğine hep beraber katıldık. Değerli hocalarımızın katkıları ve yönlendirmeleriyle bir yemek yaptık. Bu yıl Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde, saygı değer Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde bütün ülkemizde Türk Mutfağı Haftası olarak bugün kutlanmakta. Burada amacımız dünya mutfaklarında önemli bir yere sahip Türk mutfağının farkındalığını oluşturmak, ülkemize ve insanlara Türk mutfağının değerlerini tanıtabilmek' dedi.