Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuar- EMİTT

DOĞU AKDENİZ ULUSLAR ARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI-EMİTT

Bölgesinde lider ve dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı-Emitt, 30  Ocak - 02  Şubat  2020  tarihleri  arasında  İstanbul  TÜYAP  Fuar  ve  Kongre Merkezinde yapılmıştır.

Fuarda;  Gümüşhane,  Trabzon,  Artvin,  Rize,  Giresun  ve  Ordu  illerinin  otel  ve acentalarının  fuar  çalışmalarını  yapabileceği bir stant oluşturulmuştur. Fuar,  bölgemizin  turistik  değerleri,  konaklama,  eğlence  ve  kültürel  varlıklarının tüketiciye doğrudan profesyonel ve bilgili uzmanlar aracılığı ile anlatma ve gösterme fırsatı verecektir. Fuarda açılan stantta, ziyaretçilere yöresel ürünler ikram edilirken, Gümüşhane’mizin güzelliklerini tanıtan ve şehrimiz hakkında bilgiler veren broşür, harita ve tanıtım kitapçıklarında Gümüşhane’nin birçok tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı yapılmıştır.
          
Gümüşhane  ili  olarak,  Valiliğimiz  himayelerinde  gerçekleştirilen, EMİT  2020 Fuarına ilimizde faaliyet gösteren turizm sektörünün temsilcileri katılım sağlamışlardır.