Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Tiyatro"Biz Bunu Hiç Düşünmemiştik"

“Biz Bunu Hiç Düşünmemiştik”

Trabzon Mizah Sanatı Derneği’nin Gugulumdakiler Tiyatrosu, ‘Biz Bunu Hiç Düşünmemiştik’ adlı komedi oyununu Gümüşhaneli tiyatro severlerle buluşturdu.

Karadeniz’e özgü dil ve diyalogların ağırlıklı olarak yer aldığı oyunda; zamanla şehrin ortasında kalmış bir kasaba kahvesinin AVM olarak yapılıp yapılmaması, mahalle sakinlerinin yaşamlarından kesitler sunularak anlatıldı.

Gümüşhaneli sanatseverlerin, her zaman olduğu gibi salonu tıklım tıklım doldurduğu oyun, salona geç gelen vatandaşlar nedeniyle 15 dakika gecikmeli başladı. Bu gecikme nedeniyle sanatseverler uyarılırken, tiyatroya geç kalınmayacağı, geç kalanların hiçbir yerde salonlara alınmadığı hatırlatıldı.

Oyunun bir bölümünde elinde Gümüşkoza Gazetesi ile sahneye gelen ve Gümüşhane’ye göre senaryoda değişikliği gidildiği anlaşılan sahnede her gün aynı gazeteyi okumak durumunda bırakılan karakterin, “Her şeyi kabul edebilirim ancak Gümüşhanespor, her gün Trabzonspor’u kupadan eliyor. Bu nasıl olur. Bu kahveci beni aldatıyor” ifadeleri ile durumu anlamış olması seyircilerden büyük alkış aldı.

Yine iki perdelik oyunun ilk perdesinin son bölümünde Vali Memiş’e yönelik olarak oyuncunun, “Kısa bir ara, valimize benden bir çay” ifadesi üzerine “Bu kadar insan ne olacak” yönündeki uyarıya, “Onu da Vali düşünsün bana ne” şeklinde yanıtlaması gülüşmelere neden oldu.

Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu tarafından ilk kez 2012-2013 sezonunda sahneye konan, Ali Kemal Yılmaz ve Tamer Küçük’ün yazdığı, Ali Kemal Yılmaz’ın yönettiği oyun bir kez daha izleyicileri güldürürken sanatseverlerden alkış aldı.

Gümüşhaneli tiyatro severler tarafından da beğeni toplayan oyunu vatandaşların yanı sıra Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkan Vekili Osman Yılmaz ve İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hüseyin Ateş’de izledi. İzleyenlerden alkış alan oyunun sonunda sahneye çıkan Vali Memiş, oyuncuları ve tiyatro ekibini tebrik etti.